reklama-baner
≡ menu

Obóz militarny ASG

Rezerwacja oferty jest niedostępna.

TERMIN: 20.07-31.07.2015
inne terminy: 1.08-12.08  
MIEJSCOWOŚĆ: Krzyże/Mazury
WIEK UCZESTNIKÓW: 13-18 19-21 lat
CENA POBYTU: 1690 PLN ALL INCLUSIVE

Ośrodek wypoczynkowy „Mazury” położony jest 300m od jeziora Nidzkiego objętego strefą ciszy, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, wśród wspaniałych lasów sosnowych. Ośrodek posiada własną przystań, plażę, kąpielisko z ratownikiem, cały teren jest ogrodzony i bezpieczny. Na terenie znajdują się boiska do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, stół do ping-ponga, kort tenisowy, plac zabaw, świetlica z kominkiem, kominek zewnętrzny, sala gier z bilardem, kawiarnia oraz sala wielofunkcyjna, w której można realizować program dydaktyczny. Uczestnicy mogą korzystać ze sprzętu sportowego (rowery, kajaki, rowery wodne, łodzie wiosłowe, jachty żaglowe typu Omega). 

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

  • pokoje 2-5 os. z łazienkami i TV w budynku hotelowym, pokoje na I piętrze z balkonami - łącznie 84 miejsca
  • cztery posiłki (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja), w tym śniadanie i kolacja w formie szwedzkiego stołu w stołówce ośrodka lub w warunkach polowych podczas manewrów w terenie. Podczas wędrówek poza obóz uczestnicy sami przygotowują posiłki z półproduktów lub wykorzystują tzw. wojskowe racje żywnościowe. Wyżywienie zawsze jest pełnowartościowe i również zgodne z programem obozu.
  • Turnus rozpoczyna się obiadem w dniu przyjazdu i kończy śniadaniem plus suchy prowiant w dniu wyjazdu.

20.05.2015 12:59:50


Wyświetl większą mapę

05.04.2013 16:54:59

Pojezierze Mazurskie to kraina jezior i lasów. To idealne miejsce na przeżycie obozowej przygody podczas wakacji. Zapraszamy na obóz miłośników i graczy Air Soft Guns, zarówno tych początkujących jak i bardziej doświadczonych.

Obóz Graczy ASG to specjalnie przygotowany program obejmujący wszystkie niezbędne elementy gier ASG. Znajda się tu zarówno zajęcia w terenie, jak i treningi kondycyjne i taktyczne, zajęcia serwisowe i szkoleniowe oraz szereg innych towarzyszących urozmaicających program obozu. Pod bacznym okiem wykwalifikowanych opiekunów i instruktorów na uczestników obozu czeka bardzo intensywny program i ani chwili nudy.

Czym jest ASG, czyli potocznie „airsoft”? – to zajęcia w terenie leśnym i miejskim polegające na ćwiczeniu taktyki wojskowej z wykorzystaniem replik broni strzelających podobnie jak paintball małymi plastikowymi kuleczkami. Airosft kładzie nacisk na działanie zespołowe, taktykę, dowodzenie, sztukę maskowania i poruszania się w terenie. Rozwija kondycję fizyczną, sprawność, refleks. Uczy zasad fair-play. Na obóz zapraszamy dziewczęta i chłopców w wieku minimum 13 lat (rocznikowo). 

02.04.2013 12:55:07

Program profilu ASG

Wyposażenie uczestnika: 
Na czas trwania obozu uczestnicy będą dysponować replikami broni M16A1, M16A2, G36, M4A1, Glock17. Używamy odpowiednio dobranych kulek od 0,2g do 0,26g. Każdy uczestnik obozu będzie miał do dyspozycji w trakcie obozu komplet umundurowania w kolorach leśnych oraz okulary lub gogle ochronne. Dodatkowo będą do dyspozycji kamizelki taktyczne, ładownice, zasobniki, plecaki, ładowarki, sprzęt serwisowy. Na miejscu obozu będzie bezpośrednie podłączenie do prądu (ładowanie baterii, serwis). Ilość kulek do wykorzystania podczas obozu będzie nielimitowana! Możliwe jest używanie podczas zajęć własnej repliki i oporządzenia.
W programie obozu znajdą się następujące zajęcia:
Zasady ASG – na wstępie obozu poznamy zasady bezpieczeństwa podczas gier ASG, zapoznamy się ze sprzętem i zasadami jego działania. Uczestnicy dowiedzą się m. in.: jakie zachowania na polu gry są zabronione, czym się różni replika sprężynowa od elektrycznej i jaki to ma wpływ na ich praktyczne wykorzystanie. Będzie kilka słów o tuningu replik i o tym, czym są podawane parametry fps, będzie o rodzajach magazynków i przyrządach celowniczych oraz o innych prawach i zasadach ASG. Air Soft jest grą kładącą duży nacisk na zasady fair-play, o czym również powiemy na wstępie i będziemy egzekwować podczas każdej rozgrywki w terenie.
Zielona taktyka – czyli to wszystko co związane z działaniami w terenie pojedynczego gracza i całego oddziału. Zajęcia będą obejmować zasady poruszania się w szyku w terenie zielonym, zasady ubezpieczania i patrolowania, zrywanie kontaktu, zakładanie biwaków w terenie przygodnym, organizację zasadzki, uniwersalny język gestów. Zielona taktyka to nie tylko zajęcia szkoleniowe ale również praktyczne zastosowanie tej wiedzy podczas późniejszych gier i manewrów w terenie.
Trening kondycyjny – aby sprawnie i szybko operować w terenie niezbędna jest odpowiednia kondycja fizyczna. Dlatego też podczas obozu każdego dnia na obozowiczów czekają poranne zaprawy, a w ciągu dnia treningi i testy sprawnościowe. Jak przystało na „jednostkę wojskową” nie obędzie się bez konieczności sprawdzenia się na torze przeszkód.
Techniki maskowania – zajęcia, które będą ściśle powiązane z zieloną taktyką. To niejako wzbogacenia tamtych zajęć poprzez rozwijanie umiejętności maskowania w każdym terenie, zarówno leśnym jak i piaszczystym. To również ćwiczenia z zakresu skrytego przekradania się przez linie przeciwnika i skrytej obserwacji w taki sposób aby samemu nie zostać odkrytym. Obozowicze poznają techniki i sposoby tworzenia indywidualnego kamuflażu oraz sposoby maskowania i ukrywania elementów wyposażenia i replik.
Strzelnica – zanim ruszymy w teren, na specjalnie przygotowanym obszarze będzie można zapoznać się z wszystkimi dostępnymi replikami i zmierzyć się z innymi obozowiczami w turnieju strzeleckim.
Strzelanki ASG – to szybkie i dynamiczne rozgrywki w zróżnicowanym terenie z wykorzystaniem wiedzy z zakresu zielonej taktyki. Różne miejsca, różne warianty gier, testowanie nowych rozwiązań w poruszaniu się w szyku i pojedynczo. Każdy uczestnik będzie mógł się sprawdzić na różnych pozycjach i wykorzystać różne dostępne repliki. Na polu gry zawsze będą obecni instruktorzy czuwający nad realizmem rozgrywki ale również nad przestrzeganiem zasad fair-play.
Gry scenariuszowe – o ile strzelanki były tylko potyczkami, to teraz na uczestników obozu czekają prawdziwe bitwy. Scenariusze oparte o autentyczne wydarzenia, rekwizyty pomagające wczuć się w klimat misji, podział zadań i ról od szeregowca do generała, środki pozoracji pola walki, radiowe środki łączności – to wszystko będzie otoczką pojedynku między dwoma oddziałami, a wszystko to z wykorzystaniem naszego całego arsenału ASG. Gra scenariuszowa będzie trwać minimum kilka godzin, a w wersji finałowej na zakończenie obozu blisko dobę. Podczas każdej gry przeciwstawne zespoły będą miały do wykonania swoje zadania, a przez cały obóz będzie się toczyć pomiędzy nimi rywalizacja. Najlepszych nagrodzimy na koniec obozu.
Zajęcia serwisowe – po każdej grze w terenie będzie czas na serwis sprzętu. Podczas praktycznych zajęć instruktor pomoże zrozumieć budowę gearbox’a, opowie jak wyczyścić replikę aby sprawniej działała i jak zadbać o nią w niekorzystnych warunkach terenowych. Zajęcia serwisowe pozwalają zrozumieć techniczną stronę działania replik ASG, a przez to efektywniej wykorzystać je podczas działań w terenie.
Zajęcia survivalowe – te zajęcia przede wszystkim uczą zaradności i umiejętności radzenia sobie w nietypowych sytuacjach. Poza nauką klasycznych elementów survivalu takich jak: rozpalanie ognisk w każdych warunkach pogodowych, biwakowanie, kuchnie polowe, pozyskiwanie żywności z darów przyrody, sygnalizacja i ratownictwo, nawigacja w obcym terenie znajdą się również specjalnie przygotowane gry i zadania podczas których będzie można zmierzyć się ze swoimi słabościami i poznać siłę działania w zespole. Nie obędzie się bez nocnych wypraw w teren i przeprawy przez bagno.
Zajęcia linowe – wędrując w niedostępnym terenie bardzo często musimy korzystać z technik linowych. Czy to wędrówka w wysokie góry, czy przez wąwozy i parowy niezbędne będą umiejętności zbudowania mostu linowego lub zjazdu z wysokości na linach. Dzięki wiedzy instruktorów i profesjonalnemu atestowanemu sprzętowi nie groźny będzie dla nas żaden trudny teren!
Pierwsza pomoc przedmedyczna – to umiejętności wręcz niezbędne dla każdego kto marzy o samodzielnym przebywaniu w terenie. Na każdej wycieczce w teren lub choćby spacerując po mieście możemy być uczestnikami lub świadkami wypadku. Od naszego opanowania, trafnych decyzji i zdobytej wcześniej wiedzy może zależeć to jak szybko i sprawnie udzielimy pierwszej pomocy potrzebującym osobom. Podczas zajęć będzie można się nauczyć jak postępować w obliczu wypadku aby pomóc innym i jednocześnie nie narażać siebie. Szczególny nacisk położymy na symulacje udzielania pierwszej pomocy na polu walki – tzw. „czerwona taktyka”.
Terenoznawstwo  - czyli umiejętności posługiwania się mapą, kompasem, GPS’em podczas manewrów w terenie. Dotarcie do wyznaczonego celu, prawidłowe odczytanie na mapie pozycji przeciwnika i wycofanie po misji w bezpieczne miejsce to podstawa dla każdego gracza ASG. Zajęcia pozwolą jeszcze lepiej opanować umiejętność czytania mapy zarówno podczas dziennych, jak i nocnych wyjść w teren.

Ze względu na specyfikę obozu nie należy się na nim spodziewać codziennych dyskotek, częstych wyjść na zakupy do sklepu i kontaktu z cywilizacją. Odradzamy zabieranie cennego sprzętu elektronicznego. Podczas wyjścia w teren będącego elementem programu, często będziemy poza zasięgiem telefonów komórkowych – rodzicom proponujemy wówczas w nagłych sytuacjach kontakt poprzez telefon służbowy kierownika obozu. 

DODATKOWO W PROGRAMIE OBOZU ZNAJDĄ SIĘ:
  • gry i zabawy integracyjne
  • ogniska z gitarą, dyskoteki
  • gry terenowe, rozgrywki i turnieje sportowe
  • plażowanie i zajęcia wodne na kąpielisku
  • korzystanie ze sprzętu wodnego pod opieką ratownika
  • wycieczki piesze po okolicy
  • wycieczka autokarowa z przewodnikiem (Św. Lipka – perła Baroku, koncert organowy, Reszel – zabytki UNESCO, zamek gotycki, siedziba biskupów warmińskich, wieża widokowa, Wilczy Szaniec – kwatera Hitlera, bunkry)
  • pokazy filmów o tematyce survivalowej (w przypadku niekorzystnej pogody)
  • strzelnica łucznicza
  • obrzędowe zakończenie obozu Ze względu na specyfikę obozu odradzamy zabieranie cennego sprzętu elektronicznego. Podczas wyjścia w teren będącego elementem programu, często będziemy poza zasięgiem telefonów komórkowych – rodzicom proponujemy wówczas w nagłych sytuacjach kontakt poprzez telefon służbowy kierownika obozu. 
Co zabrać:
Strój polowy: spodnie i bluza możliwe do pobrudzenia (najlepiej w ciemnych barwach lub w kamuflażu), dodatkowe długie spodnie oraz polar lub ciepłą bluzę, krótkie spodenki, pasek do spodni, min. 5 zmian bielizny, kurtkę przeciwdeszczową, śpiwór, karimatę, menażkę, kubek, sztućce turystyczne, mały plecak turystyczny, wygodne buty wojskowe lub solidne turystyczne do wycieczek pieszych oraz obuwie sportowe, strój kąpielowy, przybory toaletowe i dwa ręczniki, krem z filtrem UV, środek przeciwko kleszczom i komarom, nakrycie głowy, kompas, latarkę z zapasem baterii, przybory do szycia, notatnik i długopis. Należy spakować się w duży plecak, zabrać ze sobą legitymację szkolną oraz książeczkę zdrowia i numer PESEL. W przypadku przyjmowania leków, należy zabrać ich odpowiedni zapas na 14 dni.

Obowiązkowo każdy uczestnik obozu musi posiadać własny solidny nóż („finka”, myśliwski, wojskowy, itp.). Nóż na czas transportu na obóz powinien być spakowany do bagażu głównego, nie do bagażu podręcznego. Program obozu przewiduje szkolenie z zakresu bezpiecznego posługiwanie się takim narzędziem, które jest niezbędne do prac biwakowych.

Zachęcamy do zabrania własnej repliki ASG, umundurowania i oporządzenia jakiego używacie na co dzień. Podczas obozu replika będzie przechowywana w bezpiecznym magazynie, a przed zajęciami zostanie sprawdzona przez naszego serwisanta i instruktora. Dopuszczamy repliki sprężynowe, gazowe i elektryczne nie przekraczające 450fps, a w przypadku replik broni snajperskiej nie przekraczające 600 fps dla kulki 0,2g.

11.03.2016 18:39:32


Warning: fopen(../stats/K%2F3%2FAS): failed to open stream: No such file or directory in /home/server904581/ftp/migracja/serwer1866897.home.pl/artway/pl/1/stats.php on line 2

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, bool given in /home/server904581/ftp/migracja/serwer1866897.home.pl/artway/pl/1/stats.php on line 3

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, bool given in /home/server904581/ftp/migracja/serwer1866897.home.pl/artway/pl/1/stats.php on line 4
Drukuj stronę Poleć stronę znajomym Na górę strony
© ARTWAY ::::::
Informacja o plikach cookies: serwis artway.pl używa plików cookies w celach marketingowych. Jeśli chcesz możesz wyłączyć ich zapisywanie na Twoim komputerze w ustawieniach Twojej przeglądarki.