reklama-baner
≡ menu

Obóz survivalowy

Rezerwacja oferty jest niedostępna.

TERMIN: 20.07-31.07.2015
inne terminy: 28.06-9.07   9.07-20.07   1.08-12.08  
MIEJSCOWOŚĆ: Krzyże/Mazury
WIEK UCZESTNIKÓW: 8-12,13-18,19-21 lat
CENA POBYTU: 1520 PLN ALL INCLUSIVE

OW MAZURY

Ośrodek wypoczynkowy „Mazury” położony jest 300m od jeziora Nidzkiego objętego strefą ciszy, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, wśród wspaniałych lasów sosnowych. Ośrodek posiada własną przystań, plażę, kąpielisko z ratownikiem, cały teren jest ogrodzony i bezpieczny. Na terenie znajdują się boiska do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, stół do ping-ponga, kort tenisowy, plac zabaw, świetlica z kominkiem, kominek zewnętrzny, sala gier z bilardem, kawiarnia oraz sala wielofunkcyjna, w której można realizować program dydaktyczny. Uczestnicy mogą korzystać ze sprzętu sportowego (rowery, kajaki, rowery wodne, łodzie wiosłowe, jachty żaglowe typu Omega). 

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:
  • pokoje 2-5 os. z łazienkami i TV w budynku hotelowym, pokoje na I piętrze z balkonami - łącznie 84 miejsca
  • cztery posiłki (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja), w tym śniadanie i kolacja w formie szwedzkiego stołu lub w warunkach polowych podczas wędrówki w terenie. Podczas wędrówek poza obóz uczestnicy sami przygotowują posiłki z półproduktów. Wyżywienie zawsze jest pełnowartościowe i równocześnie zgodne z programem obozu
  • Turnus rozpoczyna się obiadem w dniu przyjazdu i kończy śniadaniem plus suchy prowiant w dniu wyjazdu.

04.05.2015 18:18:15


Wyświetl większą mapę

05.04.2013 16:53:27

Pojezierze Mazurskie to kraina jezior i lasów. To idealne miejsce na przeżycie survivalowej przygody podczas wakacji. Zapraszamy na wyjątkowy obóz podczas którego będziecie mogli zgłębić tajniki sztuki przetrwania i doświadczyć niezapomnianej przygody, która na długo pozostanie w pamięci i będzie inspiracją do dalszego doskonalenia swoich survivalowych umiejętności.

Obóz survivalowo-przygodowy to nie tylko nauka tego, jak przetrwać w dzikim terenie ale również obcowanie z przyrodą, kształtowanie postaw proekologicznych, budowanie własnej samodzielności i hartu ducha. Pod bacznym okiem wykwalifikowanych opiekunów i instruktorów na uczestników obozu czeka bardzo intensywny program i ani chwili nudy. 

02.04.2013 12:54:28

Zajęcia survivalowe

Zajęcia survivalowe – to podstawa naszego obozu. Zajęcie przede wszystkim uczą zaradności i umiejętności radzenia sobie w nietypowych sytuacjach. Poza nauką klasycznych elementów survivalu takich jak: rozpalanie ognisk w każdych warunkach pogodowych, krzesanie i przenoszenie ognia, biwakowanie, kuchnie polowe, pozyskiwanie żywności z darów przyrody, zdobywanie i uzdatnianie wody, sygnalizacja i ratownictwo, nawigacja w obcym terenie znajdą się również specjalnie przygotowane gry i zadania podczas których będzie można zmierzyć się ze swoimi słabościami i poznać siłę działania w zespole.

Trening survivalowy to przede wszystkich szkoła charakterów. Przed obozowiczami będą stawiane kolejne wyzwania i zadania kształtujące ich umiejętności i postawy. Nie obędzie się bez nocnych wypraw w teren i przeprawy przez bagno.

Żywność naturalna – to specjalny blok zajęć survivalowych poświęcony zdobywaniu pożywienia na łonie natury i przyrządzaniu go z najprostszych i najbardziej dostępnych składników. Niektóre elementy tych zajęć to np. zielona kuchnia, czyli przyrządzanie różnorakich naparów i potraw z ziół. Na tych bardziej odważnych będzie czekać połów ryb i ich własnoręczne przyrządzenie w polowej kuchni lub na ognisku.

Zajęcia wodne – czym byłbysurvivalowy obóz bez kontaktu z wodą. Zatem na obozowiczów będzie czekać wodna wyprawa na canoe po jeziorze, budowanie prowizorycznej przeprawy przez jezioro i rzekę, biwakowanie na wodzie i próba survivalu wodnego. Jednym z zadań będzie również zbudowanie tratwy z dostępnych materiałów. Wszystkie zajęcia na wodzie są prowadzone pod czujną opieką ratownika wodnego.

Zajęcia linowe – wędrując w niedostępnym terenie bardzo często musimy korzystać z technik linowych. Czy to wędrówka w wysokie góry, czy przez wąwozy i parowy niezbędne będą umiejętności zbudowania mostu linowego lub zjazdu z wysokości na linach. Dzięki wiedzy instruktorów i profesjonalnemu atestowanemu sprzętowi nie groźny będzie dla nas żaden trudny teren! Uzupełnieniem zajęć będzie praktyczna nauka różnych węzłów i splotów lin wykorzystywanych w pracach obozowych.

Pierwsza pomoc przedmedyczna – to umiejętności wręcz niezbędne dla każdego kto marzy o samodzielnym uprawianiu survivalu. Na każdej wycieczce w teren lub choćby spacerując po mieście możemy być uczestnikami lub świadkami wypadku. Od naszego opanowania, trafnych decyzji i zdobytej wcześniej wiedzy może zależeć to jak szybko i sprawnie udzielimy pierwszej pomocy potrzebującym osobom. Podczas zajęć będzie można się nauczyć jak postępować w obliczu wypadku aby pomóc innym i jednocześnie nie narażać siebie.

Terenoznawstwo - czyli umiejętności posługiwania się mapą, kompasem, GPS’em podczas wędrówki w terenie. Nie sztuką jest wyjść w teren, sztuką jest nie zgubić się i wrócić stamtąd zamierzoną drogą. Terenoznawstwo to również umiejętność odnalezienia się w obcym terenie oraz nawigowania za pomocą zjawisk przyrodniczych. Formą ćwiczenia tych umiejętności będę marsze i biegi na orientację połączone z zadaniami specjalnymi. Aby doskonalić te umiejętności jeszcze bardziej, będziemy te zajęcia organizować zarówno w dzień jak i w nocy.

Pionierka obozowa i węzły – aby wygodnie mieszkać w swoim szałasie lub w obozowisku, niezbędne będzie samodzielne wykonanie kilku podstawowych sprzętów obozowych takich jak prycza, siedzisko, kuchnia polowa, i in. Tylko od kreatywności i pionierskich umiejętności każdego obozowicza będzie zależeć to jak wygodnie spędzi dwa-trzy dni na biwaku w terenie, w myśl zasady „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz!”.

Rozbitkowie” - Gra survivalowa na zakończenie obozu - to całodobowe zmagania z zadaniami przygotowanymi przez instruktorów. Gra ma charakter rajdu przygodowego, czyli zadaniem uczestników jest przemierzyć wyznaczoną trasę od punktu do punktu, wykonać zadania specjalne sprawdzające zdobytą na obozie wiedzę, a następnie dotrzeć do obozowiska. Gra toczy się non-stop i nigdy nie wiadomo jakie atrakcje czekają na nas za kolejnym zakrętem leśnej drogi.

Dodatkowo w programie obozu znajdą się:

  • gry i zabawy integracyjne
  • ogniska z gitarą
  • nocne i dzienne gry terenowe
  • zajęcia wodne na kąpielisku
  • zaprawy poranne
  • pokazy i prezentacje sprzętu turystycznego i survivalowego
  • pokazy filmów o tematyce survivalowej (w przypadku niekorzystnej pogody)
  • strzelnica łucznicza
  • nocne warty i alarmy
  • obrzędowe zakończenie obozu.

Ze względu na specyfikę obozu nie należy się na nim spodziewać codziennych dyskotek, częstych wyjść na zakupy do sklepu i kontaktu z cywilizacją. Odradzamy zabieranie cennego sprzętu elektronicznego. Podczas wyjścia w teren będącego elementem programu, często będziemy poza zasięgiem telefonów komórkowych – rodzicom proponujemy wówczas w nagłych sytuacjach kontakt poprzez telefon służbowy kierownika obozu.

Fakultatywnie w programie za dodatkową opłatą:

  • zajęcia Air Soft Guns – gra strategiczna z wykorzystaniem replik broni strzelających plastikowymi kuleczkami o średnicy 6mm. Pełen realizm gry, a do tego scenariusze wzięte prosto ze szkolenia jednostek specjalnych wojska. Zajęcia trwają około 4 godzin przy grupie 10 osób, uczestnicy na czas trwania zajęć otrzymują repliki ASG, odzież ochronną, gogle lub okulary ochronne, minimum 200szt kulek (istnieje możliwość dokupienia na miejscu większej ilości). Dla grupy młodszej zajęcia tylko i wyłącznie w postaci strzelnicy do tarcz. Cena dopłaty: 50 zł.
  • zajęcia paintball’owe – znana wszystkim gra strategiczna wykorzystująca markery strzelające kulkami z farbą. Szybka i dynamiczna gra rozgrywana na polu speedball’owym lub w lesie. Zajęcia trwają około 4 godzin przy grupie 20 osób, uczestnicy na czas trwania zajęć otrzymują kompletny marker, kombinezon ochronny, maskę ochronną, minimum 200szt kulek (istnieje możliwość dokupienia na miejscu większej ilości). Dla grupy młodszej zajęcia tylko i wyłącznie w postaci strzelnicy do celów i przeszkód. Cena dopłaty: 50 zł.

ZALECANY EKWIPUNEK:

Strój polowy: spodnie i bluza możliwe do pobrudzenia (najlepiej w ciemnych barwach lub morro), dodatkowe długie spodnie oraz polar lub ciepłą bluzę, krótkie spodenki, pasek do spodni, min. 5 zmian bielizny, kurtkę przeciwdeszczową, śpiwór, karimatę, menażkę, kubek, sztućce, mały plecak turystyczny, wygodne buty do wycieczek pieszych oraz obuwie sportowe, strój kąpielowy, przybory toaletowe i dwa ręczniki, krem z filtrem UV, środek przeciwko kleszczom i komarom, letnie nakrycie głowy, kompas, latarkę z zapasem baterii, przybory do szycia. Należy spakować się w duży plecak, zabrać ze sobą legitymację szkolną oraz książeczkę zdrowia oraz numer PESEL. W przypadku przyjmowania leków, należy zabrać ich odpowiedni zapas na 14 dni.

Obowiązkowo każdy uczestnik obozu musi posiadać własny solidny nóż („finka”, myśliwski, wojskowy, itp.). Nóż na czas transportu na obóz powinien być spakowany do bagażu głównego, nie do bagażu podręcznego. Program obozu przewiduje szkolenie z zakresu bezpiecznego posługiwanie się takim narzędziem, które jest niezbędne do prac biwakowych.

29.03.2014 18:07:41


Warning: fopen(../stats/K%2F3%2FSU): failed to open stream: No such file or directory in /home/server904581/ftp/migracja/serwer1866897.home.pl/artway/pl/1/stats.php on line 2

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, bool given in /home/server904581/ftp/migracja/serwer1866897.home.pl/artway/pl/1/stats.php on line 3

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, bool given in /home/server904581/ftp/migracja/serwer1866897.home.pl/artway/pl/1/stats.php on line 4
Drukuj stronę Poleć stronę znajomym Na górę strony
© ARTWAY ::::::
Informacja o plikach cookies: serwis artway.pl używa plików cookies w celach marketingowych. Jeśli chcesz możesz wyłączyć ich zapisywanie na Twoim komputerze w ustawieniach Twojej przeglądarki.