reklama-baner
≡ menu

Rezerwacja oferty jest niedostępna.

TERMIN: -
MIEJSCOWOŚĆ:
WIEK UCZESTNIKÓW: 13-18,19-21 lat
CENA POBYTU: 0 PLN

PROGRAM OBOZU:

Czym jest survival?

Zapraszamy do krainy jezior i lasów na wyjątkowy obóz, podczas którego uczestnicy będą mogli zgłębić tajniki sztuki przetrwania i doświadczyć niezapomnianej przygody, która na długo pozostanie w pamięci i będzie inspiracją do dalszego doskonalenia survivalowych umiejętności.

Obóz survivalowo-przygodowy, to nie tylko nauka tego jak przetrwać w dzikim terenie, ale również obcowanie z przyrodą, kształtowanie postaw proekologicznych, budowanie własnej samodzielności i hartu ducha. Pod bacznym okiem wykwalifikowanych opiekunów i instruktorów na uczestników obozu czeka pasjonujący program i ani chwili nudy.

Zajęcia survivalowe – uczą zaradności i umiejętności radzenia sobie w nietypowych sytuacjach. Poza nauką klasycznych elementów survivalu, takich jak: rozpalanie ognisk w każdych warunkach pogodowych, krzesanie i przenoszenie ognia, biwakowanie, kuchnie polowe, pozyskiwanie żywności z darów przyrody, zdobywanie i uzdatnianie wody, sygnalizacja i ratownictwo, nawigacja w obcym terenie znajdą się również specjalnie przygotowane gry i zadania podczas których będzie można zmierzyć się ze swoimi słabościami i poznać siłę działania w zespole.

Żywność naturalna – to specjalny blok zajęć survivalowych poświęcony zdobywaniu pożywienia na łonie natury i przyrządzaniu go z najprostszych i najbardziej dostępnych składników. Niektóre elementy zajęć to np. zielona kuchnia, czyli przyrządzanie różnorakich naparów i potraw z ziół. Na tych bardziej odważnych będzie czekać połów ryb i ich własnoręczne przyrządzenie w polowej kuchni lub na ognisku.

Zajęcia wodne – wodna wyprawa na canoe po jeziorze, budowanie prowizorycznej przeprawy oraz tratwy
z dostępnych materiałów, biwakowanie na wodzie i próba survivalu wodnego. Wszystkie zajęcia na wodzie są prowadzone pod czujną opieką ratownika wodnego.

Pierwsza pomoc przedmedyczna – to umiejętności wręcz niezbędne dla każdego kto marzy o samodzielnym uprawianiu survivalu. Podczas zajęć będzie można się nauczyć jak podejmować trafne decyzje i postępować w obliczu wypadku, aby pomóc innym i jednocześnie nie narażać siebie.

Terenoznawstwo - czyli umiejętności posługiwania się mapą, kompasem, GPS’em podczas wędrówki w terenie, to również umiejętność odnalezienia się w obcym terenie oraz nawigowania za pomocą zjawisk przyrodniczych. Formą ćwiczenia tych umiejętności będę marsze i biegi na orientację połączone z zadaniami specjalnymi. Aby doskonalić te umiejętności jeszcze bardziej, będziemy te zajęcia organizować zarówno w dzień jak i w nocy.

Pionierka obozowa i węzły – aby wygodnie mieszkać w swoim szałasie lub w obozowisku, niezbędne będzie samodzielne wykonanie kilku podstawowych sprzętów obozowych, np. takich jak prycza, siedzisko, kuchnia polowa itp. Tylko od kreatywności i pionierskich umiejętności każdego obozowicza będzie zależeć to, jak wygodnie spędzi noc na biwaku w terenie, w myśl zasady: „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz!”.

„Rozbitkowie” - gra survivalowa, czyli zmagania z zadaniami przygotowanymi przez instruktorów na zakończenie obozu. Gra ma charakter rajdu przygodowego. Zadaniem uczestników jest przemierzyć wyznaczoną trasę od punktu do punktu, wykonać zadania specjalne sprawdzające zdobytą na obozie wiedzę, a następnie dotrzeć do obozowiska. Gra toczy się non-stop i nigdy nie wiadomo jakie atrakcje czekają na nas za kolejnym zakrętem leśnej drogi.

PONADTO W PROGRAMIE OBOZU ZNAJDĄ SIĘ:

  • gry i zabawy integracyjne
  • ogniska z gitarą, dyskoteki
  • gry terenowe, rozgrywki i turnieje sportowe
  • plażowanie i zajęcia wodne na kąpielisku
  • korzystanie ze sprzętu wodnego pod opieką ratownika
  • wycieczki piesze po okolicy
  • wycieczka autokarowa z przewodnikiem (Św. Lipka – perła Baroku, koncert organowy, Reszel – zabytki UNESCO, zamek gotycki, siedziba biskupów warmińskich, wieża widokowa, Wilczy Szaniec – kwatera Hitlera, bunkry)
  • pokazy filmów o tematyce survivalowej (w przypadku niekorzystnej pogody)
  • strzelnica łucznicza
  • obrzędowe zakończenie obozu Ze względu na specyfikę obozu odradzamy zabieranie cennego sprzętu elektronicznego. Podczas wyjścia w teren będącego elementem programu, często będziemy poza zasięgiem telefonów komórkowych – rodzicom proponujemy wówczas w nagłych sytuacjach kontakt poprzez telefon służbowy kierownika obozu. 

11.03.2016 12:25:04


Warning: fopen(../stats/): failed to open stream: Is a directory in /home/server904581/ftp/migracja/serwer1866897.home.pl/artway/pl/1/stats.php on line 2

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, bool given in /home/server904581/ftp/migracja/serwer1866897.home.pl/artway/pl/1/stats.php on line 3

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, bool given in /home/server904581/ftp/migracja/serwer1866897.home.pl/artway/pl/1/stats.php on line 4
Drukuj stronę Poleć stronę znajomym Na górę strony
© ARTWAY ::::::
Informacja o plikach cookies: serwis artway.pl używa plików cookies w celach marketingowych. Jeśli chcesz możesz wyłączyć ich zapisywanie na Twoim komputerze w ustawieniach Twojej przeglądarki.